همه چیز از همه جا
به نام زیباترین زیبای عالم

انفجار در تل آویو/شش ماه از بازداشت جولیان آسانژ گذشت/زلزله در آلاسکا/تظاهرات در مجارستان
مروری بر حوادث صبح جمعه جهان
  بوکسور سابق پاکستانی به ضرب گلوله کشته شد
منابع پلیس پاکستانی اعلام کردند ابرار حسین، بوکسور سابق پاکستانی که در سه دوره مسابقات المپیک شرکت کرده بود روز پنجشنبه در کویته پاکستان هدف گلوله افراد ناشناس قرار گرفت. حمید شاکل از مسئولان پلیس محلی گفت: هنگامی که ابرار حسین ورزشکار المپیکی سابق پاکستان ومسئول ورزش منطقه از دفتر کارش خارج می شد ، دو موتورسوار به سوی او تیراندازی کردند. وی پس از انتقال به بیمارستان به علت شدت جراحات کشته شد. این مسئول پلیس افزود: کسی تا کنون مسئولیت این جنایت را نپذیرفته است. به گزارش خبرگزاری فرانسه از کویته ، منطقه بلوچستان پاکستان تحت تاثیر اقدامات طالبان پاکستان است. همچنین این منطقه که از نظر منابع گاز بسیار غنی است ، مقر یک گروه جدایی طلب و صحنه درگیری میان جامعه مسلمانان سنی و شیعه است.

 هزاران افسر پلیس و آتش نشان در مجارستان تظاهرات کردند

هزاران تن از نیروهای پلیس و آتش نشانهای مجارستان روز پنج شنبه در اعتراض به طرح دولت مبنی بر لغو برنامه بازنشستگی زودهنگام تظاهرات کردند. در این تظاهرات، اتحادیه های کارگری مجارستان نیز با راه اندازی کاروانهای اتومبیل، تردد وسایل نقلیه در بوداپست پایتخت این کشور را مختل کردند. به گـزارش خبرگـزاری آلمان از بوداپست، تظاهرات کنندگان همچنین یک صندوق رای نمادین را نزدیک ساختمان پارلمان در بوداپست ایجاد کردند. معترضان می توانستند با مراجعه به این صندوق نمادین، رای های خود را از ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان پس بگیرند. این تظاهرات در چندین شهر نزدیک به پایتخت نیز قابل مشاهده بود. تظاهرات کنندگان در شعارهای خود خواستار تغییر آن دسته از برنامه های دولت شدند که زندگی کارگران را تحت تاثیر منفی قرار می دهد. اتحادیه های کارگری مجارستان همچنین اعلام کردند قصد دارند روز بیست و نهم ماه ژوئن نیز اعتصاب کنند.

 

از آغاز سال 1820 مهاجر در دریای مدیترانه غرق شده اند

جامعه کاتولیک سنت اگیدو اعلام کرد هزار و هشتصد و بیست مهاجر از شمال آفریقا که بیشتر از اتباع کشورهای جنوب منطقه صحرا بودند از آغاز ژانویه در دریای مدیترانه غرق شده اند. این جامعه شامگاه پنجشنبه برای قربانیان در کلیسایی در رم مراسم یادبود برگزار کرد. به گزارش خبرگزاری فرانسه از رم ، جامعه کاتولیک سنت اگیدو تشریح کرد بیشتر قربانیان از مبدا لیبی بوده اند.
همچنین یکصد و هشتاد و هفت نفر از این افراد نیز از اتباع تونس بودند. بیشتر قربانیان ( هزار و ششصد و سی و سه نفر ) قصد داشتند به جزیره لامپدوسای ایتالیا بروند. این جزیره نزدیک ترین مکان به سواحل کشور های شمال آفریقا است. قربانیان پیش از شروع درگیری ها در لیبی کار می کردند و پس از آغاز درگیری ها از این کشور گریخته بودند. به گفته جامعه کاتولیک سنت اگیدو ،‌آمار واقعی بسیار سنگین تر است، برخی کشتی ها ممکن است بدون آنکه کسی آنها ببیند غرق شده باشند. از سال هزار و نهصد و نود دست کم هفده هزار و پانصد و نود و هفت نفر هنگام تلاش برای عبور از مرزهای اروپا جان خود را از دست داده اند.

 

العربیه: در انفجاری در تل اویو حداقل سه تن کشته شدند

شبکه تلویزیونی العربیه در خبری فوری گزارش داد یک مقام اسرائیلی از کشته شدن حداقل سه تن در انفجار نتانیا خبر داد. به گزارش این شبکه تلویزیونی ده ها نفر در ساختمانی که بوسیله انفجار در نتانیا تل اویو به لرزه در امد در محاصره هستند. مسوولان اسرائیلی احتمال حمله تروریستی در انفجار نتانیا را رد می کنند.

الجزیره:علت انفجار در ساختمانی در شهر نتانیای اسرائیل انفجار سلیندر گاز بوده است

خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره در قدس تصریح کرد:علت انفجار در یک ساختمان چهار طبقه در شهر نتانیای اسرائیل انفجار سیلندر گاز و نشت گاز بوده است. الیاس کرم ضمن بیان این مطلب گفت: همه نشانه های موجود در محل انفجار حاکی از این مساله است و پلیس رژیم صهیونیستی نیز همین نظر را ابراز کرده است. وی افزود: پلیس رژیم صهیونیستی از کشته شدن سه تن و زخمی شدن سی و سه تن دیگر خبر داده است اما هنوز تعدادی دیگری از اسرائیلی ها هستند که در زیر اوارهای این ساختمان قرار دارند. این ساختمان یک مجموعه ساختمانی بزرگ چهارطبقه است که تعداد زیادی از اسرائیلی ها در ان زندگی می کنند و در طبقه اول این ساختمان رستوران و مغازه هایی نیز وجود دارد و بنابر گزارش پلیس رژیم صهیونیستی انفجار این ساختمان بر اثر انفجار یک سیلندر گاز در یکی از این مغازه های تجاری بوده است. نیروهای اورژانس و نیروهای امداد اسرائیلی همچنان در حال نجات مجروحان و کسانی هستند که ممکن است در زیر اوارها مانده باشند.

ویکی لیکس : شش ماه از بازداشت ناعادلانه جولیان آسانژ گذشت

پایگاه اینترنتی ویکیلیکس روز پنجشنبه به مناسبت ششمین ماه بازداشت جولیان آسانژ بنیان گذار این پایگاه در بیانیه ای اعلام کرد ، وی شش ماه بازداشت را در شرایطی ناعادلانه و نا شایسته پشت سر گذاشت.


پایگاه اینترنتی ویکیلیکس اعتراض خود را در بیانیه ای که در رسانه های مختلف منتشر شد بیان کرد. این بیانیه در پایگاه اینترنتی تلگراف Telegraph انگلیس نیز منتشر شد. آسانژ که هفتم دسامبر در لندن بازداشت شده بود ، از شانزدهم دسامبر پس از آزادی به قید وثیقه در خانه یکی از دوستان انگلیسی خود در دویست کیلومتری شمال شرق لندن تحت بازداشت خانگی است.


آسانژ همچنان در انتظار حکم نهایی مقامات قضایی انگلیس در مورد استرداد وی به سوئد است. وی در خصوص دو مورد خشونت جنسی در این کشور تحت تعقیب است. به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن ، شرایط بسیاری از جمله: زندگی در خانه ای تحت نظر ، به همراه داشتن دستبند الکترونیکی، توقیف گذرنامه ، رعایت مقررات رفت و آمد و نیز مراجعه هر روزه به نزدیک ترین اداره پلیس به وی تحمیل شده است. آسانژ که دارای ملیت استرالیایی است ، اتهامات مطرح شده علیه خود را رد می کند.

هواداران وی معتقدند پس از آنکه پایگاه اینترنتی ویکلیکس اسناد رسمی و محرمانه را افشا کرد ، وی قربانی توطئه شد. هواداران آسانژ سوئد را متهم می کنند که قصد دارد در صورت استرداد آسانژ از انگلیس وی را به آمریکا تحویل دهد. در بیانیه ویکیلیکس آماده است : دولت سوئد از گفتن این موضوع که آسانژ را به آمریکا تحویل نمی دهد امتناع می کند . به این دلیل است که برای این استرداد نامتناسب و ناعادلانه تلاش می کند. دولت آمریکا وعده داده است تمام تلاش خود را برای کشیدن آسانرژ به پای میز محاکمه به کار گیرد ، یک تحقیق قضایی نیز علیه وی در ماه ژوئیه سال دوهزار و ده آغاز شده است.

 

زمین لرزه در آلاسکا هیچ خسارت و تلفاتی در پی نداشت

بزرگترین شهر آلاسکا روز پنجشنبه براثر زمین لرزه ای قدرتمند به شدت لرزید با این حال هیچ گزارشی از خسارت و تلفات ناشی از این زمین لرزه دریافت نشده است. به گفته مرگز لرزه نگاری و هشدار سونامی آلاسکا، این زمین لرزه به بزرگی پنج و دو دهم ریشتر کمی پیش از یازده صبح روز پنجشنبه روی داد و کانون آن حدود پنجاه کیلومتری جنوب شرقی آنکوریج بود. این زمین لرزه در عمق چهل و هشت کیلومتری زمین روی داد و چندین ثانیه ادامه داشت. مرکزی لرزه نگاری آلاسکا اعلام کرد این زمین لرزه هیچ خطر سونامی در پی نداشت. سخنگوی پلیس آنکوریج اعلام کرد تا کنون هیچ گزارش خسارت و آسیب انسانی ناشی از این زمین لرزه دریافت نشده است. مرکزی اطلاعات زمین لرزه آلاسکا اعلام کرد این زمین لرزه به طور گسترده در منطقه کنای و کوک احساس شد. آسوشیتدپرس از آنکوریج گزارش داد، ساکنان محلی اعلام کردند این زمین لرزه در دو مرحله صورت گرفت. آنها گفتند زمین لرزه پس از چند ثانیه توقف دوباره از سرگرفته شد و چندین ثانیه نیز ادامه داشت. این افراد گفتند زمین لرزه حدود ده الی پانزده ثانیه ادامه داشت.

 

برگزاری دادگاه دزدان دریایی سومالی 24 میلیون دلار هزینه دارد

یک پژوهش که توسط سازمان ملل انجام و نتایج آن روز پنج شنبه منتشر شد نشان داد هزینه برگزار کردن دادگاههای رسیدگی به پرونده دزدان دریایی بازداشت شده در سومالی بیش از بیست و چهار میلیون دلار خواهد بود. برنامه توسعه سازمان ملل متحد و دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم این سازمان قرار است هزینه برپایی دادگاههای مذکور را در مناطق نیمه خودمختار سومالی لند و پونتلند سومالی به عهده بگیرند. بیشترین شمار دزدان دریایی مربوط به این دو منطقه هستند. به گـزارش خبرگـزاری آلمان از نیو یورک، در این پژوهش، همچنین موضوع برگزاری برخی از این دادگاهها در یک کشور ثالث مورد بررسی قرار گرفته است. در حال حاضر بیش از یکهزار و یازده دزد دریایی سومالی در بیست کشور مختلف جهان در بازداشت به سر می برند.

نوع مطلب : ازگوشه و کنار جهان، 
برچسب ها : حوادث، حوادث روز جمعه، حوادث جهان، حوادث صبح جمعه جهان، اتفاقات مهم جهان، اخبار حوادث جهان، از گوشه و کنار جهان، چه خبر ؟،
لینک های مرتبط :

جمعه 27 خرداد 1390 :: نویسنده : زیباپرست


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : زیباپرست
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات