همه چیز از همه جا
به نام زیباترین زیبای عالم

رضا صادقی

او در این آلبوم در یک بازی جذاب، مخاطبان‌اش را با یک پرسش بزرگ رو به رو کرده و با انتخاب نامی تامل برانگیز برای آلبوم‌اش، دغدغه کشف این معما را به خوانندگانش روانه کرده تا آن‌ها با کشف دلیل تصمیم صادقی.... 

 آلبومهای پاپ در صف انتشاراند و هر لحظه امکان ورودشان به بازار موسیقی کشور وجود دارد. در این گزارش قصد داریم جزئیات ریز به ریز این آلبوم‌ها را قبل از انتشار آن‌ها در بازار، منتشر کند تا مخاطبان موسیقی با دید و شناخت بهتری به سمت کارهای مورد علاقه‌شان بروند.

* رضا صادقی و «شیرخسته»‌اش...
فضای کلی این آلبوم تا حد زیادی نزدیک آلبوم قبلی صادقی، «یکی بود یکی نبود» است. این خواننده تعصبات همیشگی در آلبوماش را کنار گذاشته و این بار تنظیم قطعه سرکاستیاش را خودش انجام نداده و به «کوشان حداد» سپرده.
«چراغا رو خاموش کن» قطعهای ست که با دو تنظیم متفاوت از انوشیروان تقوی و کوشان حداد در آلبوم گنجانده شده و به قدری خوب و قوی از آب در آمده که خود صادقی آنرا در حد و اندازه‌های «وایسا دنیا» می‌داند. این قطعه در سبک ترانس ساخته شده و تنظیم آن به دو شکل مختلف، عکس العملهای فراوانی را نیز قطعا پس از انتشار در بازار موسیقی در پی خواهد داشت. حضور یک قطعه با دو تنظیم متفاوت اتفاقیست که کمتر در آلبوم‌های این روز‌ها شاهد‌اش بود‌ه‌ایم و اینکه صادقی تصمیم گرفته این ریسک را برای آلبوم جدیدش انجام دهد می‌تواند جالب توجه باشد. استفاده از ملودی‌های موزیسین‌های دیگر نیز از دیگر ریسک‌هایی ست که صادقی در این آلبوم به سمت آن‌ها رفته و بروز دغدغه‌های اجتماعی وسیاسی این خواننده در قطعه‌ای به نام «شیر خسته» می‌تواند اوج غافلگیری برای مخاطبان صادقی باشد.
بعد از موفقیت گسترده‌ای که این خواننده با آلبوم «وایسا دنیا» داشت و در آلبوم بعدی نتوانست آنرا تکرار کند، آلبوم «دیگه مشکی نمی‌پوشم» می‌تواند بازگشت مقتدرانه‌ای برای آقای مشکی‌پوش باشد. او در این آلبوم در یک بازی جذاب، مخاطبان‌اش را با یک پرسش بزرگ رو به رو کرده و با انتخاب نامی تامل برانگیز برای آلبوم‌اش، دغدغه کشف این معما را به خوانندگانش روانه کرده تا آن‌ها با کشف دلیل تصمیم صادقی، لحظات لذت بخشی را در هنگام گوش کردن به آلبوم او تجربه کنند. هر چند در انتهای آلبوم همه خواهند فهمید که انتخاب این اسم تا حد زیادی به یک عشق عمیق و دغدغه‌های احساسی این خواننده مربوط می‌شود که در پشت این نام و این بیت، قایم شده.

  * بابک جهانبخش و «دوست دارم»‌اش...
اولین ذهنیتی که با آوردن نام بابک جهانبخش به ذهن مخاطبان موسیقی می‌رسد، بدون شک قطعاتی مثل «چی شده» و «پناهم بده» و «تازگیا» است. کارهایی که به شدت در بین مخاطبان موسیقی دست به دست چرخید و محبوبیتی قابل توجه کسب کرد.
در چهارمین آلبوم جهانبخش، «زندگی من» این خواننده با فاصله گرفتن از فضای خود محوری، بخش بزرگی از کار‌ها را به عهده دیگران گذاشته تا با تزریق تنوع به آلبوم‌اش، فضاهای متفاوت تری را تجربه کند. صدای حسی و لحن عاشقانه این خواننده باعث شده مخاطبان فراوانی را در کشور به دست بیاورد و کنسرت‌های اخیر او نیز مزید بر علت شده تا ارتباط‌اش با طرفدارانش بیشتر و بهتر شود.
پیش بینی‌های عوامل آلبوم و همه کسانی که کار را گوش کرده‌اند، خبر از موفقیت و «هیت» شدن قطعه ۸ دارد. هر چند خود این خواننده «افسانه»، «دوست دارم» و قطعه سرکاستی‌اش را بیشتر دوست دارد. قطعه «دوست دارم» یکی دو ماه پیش بروی اینترننت منتشر شد و به صورت گسترده‌ای مورد توجه قرار گرفت و همین باعث شد که این خواننده آنرا در آلبوم خود نیز بگنجاند. جهانبخش در این آلبوم، خودش نیز دست به قلم شود و ترانه گفته و از آنجایی که از شخصیتی به شدت احساسی برخوردار است، ترانه‌ای عاشقانه سروده که بدون شک جزء بر‌ترین ترانه‌های آلبوم نیز هست.
«زندگی من» به خاطر ارتباطی که این خواننده در کنسرت‌های قبلیاش با مخاطبانش گرفته، به سمت هر چه «کنسرتی‌تر» شدن رفته و فضاهای اکتیوتری را تجربه کرده است.

 * مازیار فلاحی و «قلب یخی»‌اش...
تهیه کننده و صاحب امتیاز اثر و همچنین «خشایار فلاحی»، مدیر برنامه‌های این خواننده تمایلی برای اظهار نظر و ذکر جزئیات آلبوم این خواننده ندارند و همین باعث شد ما برای پیدا کردن جزئیات آلبوم به راهکارهای خاص متوسل شویم. قلب یخی آلبومی کاملا خود محور ست که فلاحی به جز تنظیم پنج قطعه، تمام کارهای آلبوم را خودش انجام داده است. رامین احمدی یکی از تنظیم کننده‌های جدیدی ست که در این آلبوم حضور دارد و امین بامشاد نیز از دیگر کسانی ست که در این آلبوم همکاری‌هایی را داشته‌اند.
تهیه کننده آلبوم با قدرت خبر از خروج مازیار فلاحی از تیم سریال «قهوه تلخ» را می‌دهد و اصرار دارد که هیچ کدام از قطعات جدید این آلبوم در قسمت‌های بعدی این سریال استفاده نخواهد شد. اما برخی خبر‌ها حاکی از آن است که تمام هشت قطعه جدید مازیار در دور جدید سریال، گنجانده شده است.
نکته جالب این آلبوم این است که فلاحی برخلاف سبک و استایل تثبیت شده‌اش، که اغلب او را یک خواننده «اسلو» و عاشقانه خوان می‌دانند، در این آلبوم به سمت کارهای تند و ریتمیک نیز رفته و حتی یک قطعه ریمکس را نیز در آلبوم‌اش گنجانده است. باید نشست و منتظر ماند که آیا مخاطبان این خواننده، با تغییر سبک کارهای او و ورود‌اش به فضاهای ریتمیک ارتباط برقرار خواهند کرد یا خیر.

 * فریدون آسرایی و «سلام شکست خورده»‌اش...
اگر قرار باشد که ده آلبوم را در تاریخ دوازده ساله موسیقی پاپ بعد از انقلاب، به عنوان بهترین آلبوم‌ها معرفی کرد، قطعا آلبوم «غریبه» آسرایی، جزء پنج تای اول خواهد بود. آلبوم جدید این خواننده بالاخره با کش وقوس‌های فراوان در بدو انتشار قرار دارد و او در اظهار نظر جالبی، در گفتگویی مفصل با تماشا (که به محض انتشار آلبوم منتشر خواهد شد) گفته: «غریبه آلبومی بود که من بخاطر روابط شخصی آن زمان‌ام که درگیر یک ماجرای عاشقانه بودم، به شدت عاشقانه از آب درآمد ولی در آلبوم جدید من، غم این روز‌هایم که غم پایان آن عشق عمیق است را حس خواهید کرد.»
قطعه اول این آلبوم «سلام» نام دارد که با فاصله‌ای زیاد می‌تواند همه گیری عجیب و غریبی را در بین مخاطبان موسیقی به دست بیاورد. ملودی قوی و پائین و بالا شدنهای متوالی ملودی بهترین برگ برنده ایست که می‌تواند به هر چه محبوب شدن این آلبوم کمک کند.

* بهنام علمشاهی و «دونفره»‌اش...
«نمی‌خواستم» قعطه‌ای بود که باعث شد علمشاهی در بازار موسیقی نامی را برای خود دست و پا کند. اما اتفاقی که می‌تواند این روز‌ها باز هم نام این خواننده را ورد زبان‌ها کند، انتشار آلبوم «دونفره» است. آلبومی که نتیجه دوسال تلاش این خواننده است. «در این آلبوم فضا دونفره است» جمله قصار این آلبوم است که قرار است به شعار تبلیغاتی آلبوم نیز تبدیل شود. از ریز اطلاعات این آلبوم جزئیات زیادی به دست نیامده ولی از قرار، تمام برنامه ریزی‌های عوامل سازنده بروی قطعه ۱ این آلبوم است که «دلم برات تنگ شده» نام دارد.

 * آخرین غافلگیری‌ها...
محمد علیزاده، زانیار خسروی، پیام صالحی و امیر مسعود (عضو‌‌ همان گروهی که ترانه «نیناش ناش»شان شهرتی جهانی را به دست آورد!) جدید‌ترین غافلگیری‌هایی هستند که آلبوم‌هایشان در آخرین مرحله مجوزدار شدن قرار دارد. نفوذی ما به محض دریافت اطلاعات جدید از این آلبوم‌ها آنرا در اختیار عموم قرار خواهد داد!
 
 

نوع مطلب : هنر(موسیقی ، شعر ،نقاشی ، ....)، 
برچسب ها : رضا صادقی، محمد علیزاده، زانیار خسروی، پیام صالحی، امیر مسعود، فریدون آسرایی، قهوه تلخ، خشایار فلاحی، بابک جهانبخش، قلب یخی،
لینک های مرتبط :

دوشنبه 16 خرداد 1390 :: نویسنده : زیباپرست


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : زیباپرست
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic