همه چیز از همه جا
به نام زیباترین زیبای عالم

«توطئه فامیلی» سریال پر بازیگری است. از سعیدپور صمیمی و گوهر خیراندیش گرفته تا امیر جعفری و آناهیتا همتی. این سریال 20 بازیگر اصلی دارد كه قرار است در طول داستان.... 
 
توطئه فامیلی 

گزارشی از اولین سریال نوروزی در حال ساخت به روایت مجید اوجی
نقشه‌ای كاملا خانوادگی
«توطئه فامیلی» نام جدیدترین سریال رامبد جوان است. سریالی مناسبتی برای شبكه اول سیما كه قرار است نوروزسال آینده از تلویزیون پخش شود. «توطئه فامیلی» اولین سریالی است كه تلویزیون برای پخش در نوروز سال90 آن را در نظر گرفته. رامبد جوان سریال جدیدش را در آرامش كامل و بی‌دغدغه‌ای ساخته است. سریالی كه ماحصلش با توجه به دقت وحوصله‌ای كه صرف آن شده و همچنین پربازیگر بودنش، می‌تواند از سریال‌های موفق نوروز باشد.
این سریال به اعتقاد عوامل خود بیش از آنكه فضای طنزی داشته باشد، فضای شیرینی دارد البته اگر خوب از آب در بیاید. با توجه به اینكه این روزها گروه تولید «توطئه فامیلی» آخرین روزهای تصویربرداری را پشت سر می‌گذراند به سراغ تهیه گزارشی از این سریال رفتیم.
 
بازگشت مجدد
رامبد جوان كارگردان سریال‌های «گمگشته»، «نشانی» و «مسافران» كه اخیرا فیلم «پسر آدم و دختر حوا» را با بازی وكارگردانی خود روی اكران داشت، این روزها برای دومین بار سرگرم ساخت مجموعه مناسبتی عید نوروز است. جوان بعد از سریال‌های «امشب» و «نشانی» سومین همكاری خود را با مجید اوجی می‌گذراند. مجید اوجی در رابطه با همكاری پیاپی خود با جوان می‌گوید: «من و آقای جوان به لحاظ فكری شباهت‌هایی با هم داریم. اوكارگردان دوست داشتنی است كه با عوامل بخصوص بازیگران چون خودش با بازیگری سر و كار داشته، ارتباط خوبی برقرار می‌كند» اوجی در رابطه با تكنیك خاصی كه جوان در كارهایش استفاده می‌كند، ادامه می‌دهد: «رامبد جوان در كار خودش تبحر خاصی دارد. او علاوه براینكه از لحاظ تكنیكی وفنی حرف‌های است، مفاهیم را هم خوب می‌فهمد و به موقع آن را به كار می‌گیرد».
اما جوان تنها گزینه انتخابی برای كارگردانی این مجموعه نبوده: «آقای جوان اولین كارگردان و اولین انتخاب ما برای كارگردانی این سریال نبودند. زمانی‌كه به ایشان پیشنهاد دادیم، درگیر پروژه دیگری بودند و نمی‌توانستند پیشنهاد ما را بپذیرند. من هم رفته رفته تصمیم گرفتم كه به كارگردانان دیگری فكر كنم. اما همچنان دلم می‌خواست خود جوان كارگردان سریال باشد». بعد از گذشت زمان وپیدا نكردن كارگردان مورد دلخواه برای این مجموعه شرایط همانطور كه اوجی می‌خواسته، پیش می‌آید: «بعد از اینكه رامبد جوان كم‌كم از گرفتاری‌هایی كه مانع او برای كارگردانی این سریال بود، رها شد، شرایط را مناسب دید و توانست كارگردانی اولین مجموعه نوروزی رابر عهده بگیرد».
 
طرح اولیه
طرح اولیه داستان این سریال، یك سال پیش در ذهن «فلورا سام» شكل گرفته. سام كه قبلا تجربه بازیگری در سریال‌های «روزهای زندگی»، «نشانی» و... را داشته، دراین سریال به عنوان بازیگر هم مقابل دوربین می‌رود.او پیش از این سریال‌های «ماه عسل»، «نشانی» و.. را برای تلویزیون نوشته است. اوجی در این رابطه می‌گوید: «زمانی‌كه پنج قسمت از این مجموعه آماده بود تصمیم گرفتیم كه در رابطه با ارائه این طرح صحبت‌هایی با آقای فرجی و اكبری داشته باشیم. پس از مشورت‌های متعدد با ایشان رایزنی‌ها برای ساخت این سریال در شبكه اول سیما انجام شد. اردیبهشت وخرداد ماه امسال بود كه این طرح به نگارش درآمد وپس از صحبت‌های فراوان، مجموعه تابستان امسال در مرحله پیش تولید قرار گرفت. اوجی به همرا گروه سریالش توانست «توطئه فامیلی» را پاییز امسال در لوكیشن‌های سرسبز مناطق شمالی كشور كلید بزند وتا اواخر دی ماه این كار به پایان می‌رسد. عید امسال سیروس مقدم سریال «چاردیواری» را برای شبكه اول ساخته بود و امسال، شبكه اول، كارگردانی مجموعه نوروزی‌اش رابه جوان سپرده. البته ناگفته نماند كه زمزمه‌هایی درباره اینكه سریال نوروزی امسال این شبكه را هم مقدم بسازد شنیده می‌شد، اما همه چیز در حد یك خبر و حرف بود.
 
داستانی خانوادگی
این سریال با توجه به گفته‌های اوجی، داستانی خانوادگی دارد كه در آن زمینه‌هایی مفرح و نه طنزگونه ایجاد می‌شود. در واقع طنز و قالب داستانی این سریال در ادامه سریال‌های قبلی تهیه كننده(نشانی و ماه عسل) شكل گرفته است.«با توجه به اینكه همه به خندیدن احتیاج داریم، اصولا خودم هم علاقه مند به تهیه سریال‌هایی هستم كه در كنار فضای شاد، پیامی هم داشته باشد. اغلب سریال‌هایی كه اخیرا در دفتر من تهیه می‌شود، باهمین فضا ساخته شده. خودم از این قضیه خرسندم كه این سریال لحظات عاطفی وانسانی را هم در كنار فضای شاد داستان خود گنجانده است». با توجه به اینكه سریال قبلی رامبد جوان (مسافران) از فضای فانتزی وتخیلی برخوردار بود، این سریال فضای كلی داستانش واقعی است و كاملا با سریال قبلی كارگردان تفاوت دارد.
«این سریال مثل دو مجموعه قبلی‌ام برای نوروز از طنز موقعیتی برخوردار است و به همان كارهای طنزی كه تا به الان خانم سام نوشته، شباهت دارد.» اما قصه این سریال 15قسمتی كه شب‌های نوروز در45دقیقه پخش می‌شود، از حال وهوایی كمدی و پلیسی برخوردار است. «توطئه فامیلی» داستان مردی به نام رحمانی را روایت می‌كند كه در آستانه مرگ قرار دارد.
رحمانی صاحب یك شركت بزرگ است و تصمیم می‌گیرد نیمی از اموالش را به پسر شریك سابقش بدهد و او را مدیر شركت خود كند. اما لادن نوه او و پوران عروسش (مریم امیر جلالی) با تصمیم رحمانی مخالف هستند و می‌خواهند به هر نحو ممكن مانع محقق شدن خواسته رحمانی شوند. نام قبلی این سریال «عملیات 135» نام ‌داشته كه به علت شباهت عنوان با دیگر سریال شبكه تهران، به «توطئه فامیلی» تغییر نام داده است.
 
سریال پر بازیگر
«توطئه فامیلی» سریال پر بازیگری است. از سعیدپور صمیمی و گوهر خیراندیش گرفته تا امیر جعفری و آناهیتا همتی. این سریال 20 بازیگر اصلی دارد كه قرار است در طول داستان شاهد نمایش شخصیت‌های گوناگون از آنها باشیم.
بازیگرهای این سریال بر اساس همفكری كارگردان و تهیه كننده انتخاب شدند. چون همه لوكیشن‌های این سریال درشمال كشور انتخاب شده؛ بنابراین باید با بازیگرانی مذاكره می‌شد كه شرایط آمدن به شهرستان را برای تصویربرداری داشته باشند.البته نزدیكی بازیگران به شخصیت‌های اصلی داستان و كنار آمدن با بودجه ودستمزدی كه برایشان در نظر گرفته بودند، از دیگر نكات انتخاب آنها بود.
 
كدام بازیگر، كدام نقش
امیر جعفری نقش اصلی این سریال را بازی می‌كند. او كه تابستان امسال با سریال «زیر هشت» بخش دیگری از بازی تكنیكی خود را نشان داد، در این مجموعه نقش رامین، پسر شریك سابق رحمانی را بازی می‌كند.
پیش از حضور جعفری، قرار بود مجید صالحی نقش اصلی این سریال را بازی كند اما بنا به دلایلی از بازی در این سریال انصراف داد ضمن اینكه وی قرار است مجموعه نوروزی امسال را به نام «سفر، كیش مات» را برای شبكه تهران كارگردانی كند.
رحمانی شخصیتی است كه جمال اجلالی ایفاگر نقش آن است. اجلالی قبلا در فیلم «آبی» و سریال‌های «درپناه تو»، «بامن بمان» و «برای آخرین بار» بازی كرده بود.
اتفاقا او در سریال «برای آخرین بار» هم نقش یك پدر متمول را برعهده داشت كه همه شخصیت‌های سریال بر سر مال وثروتش نقشه می‌كشیدند.
بازیگری كه اخیرا به سریال اضافه شده مجید مظفری است كه نقش راسخ، پدر سودابه (كمند امیر سلیمانی) را برعهده دارد.
سحر دولتشاهی بازیگری كه اخیرا در سریال‌های رامبدجوان او را می‌بینیم، درباره نقشی كه در مجموعه جدید همسر خود بر عهده دارد، می‌گوید: «دراین مجموعه نقش لادن نوه آقای رحمانی را بازی می‌كنم. جذابیت نقش و سریال به خوب از آب در آمدن آن و دیده شدنش در زمان پخش برمی‌گردد. بنابراین فكر می‌كنم هر زمان كه سریال پخش شد و مردم سریال را دیدند، می‌توانم درباره نقش صحبت كنم.
 
عوامل اصلی
عوامل اصلی این سریال عبارتند از: بازیگران: سعید پورصمیمی، جمال اجلالی، مریم امیرجلالی، گوهر خیراندیش، مجید مظفری، فلورا سام، آناهیتا همتی، سحر دولتشاهی، كمند امیرسلیمانی، خسرو احمدی، مرتضی كاظمی، فرحناز منافی‌ظاهر، محمدرضا عباس‌نژاد، آزیتا تركاشوند، داوود شیرعلی، خسرو فرحزادی، سعید چنگیزیان، نسرین خسروانی و... امیر جعفری، تهیه كننده:مجید اوجی،كارگردان: رامبدجوان، نویسنده: فلورا سام، مدیر تصویربرداری: محسن فلاحی، صدابردار: میرحسین رسولی، طراح گریم: كیان اولاد وطن، طراح صحنه و لباس: مهدی دیلمی، مدیر تولید: عباس دقاقی، دستیار اول كارگردان و برنامه‌ریز: رضا عاطفی، عكاس:فریال اوجی.

نوع مطلب : سینما ،تاتر و تلویزیون، 
برچسب ها : توطئه فامیلی، سریال نوروزی، رامبد جوان، سریال نوروزی 90، ن.ر.ز 90، نوروز 90، سریالهای نوروزی، فلورا سام، ماه عسل، سعید پورصمیمی، جمال اجلالی، مریم امیرجلالی، گوهر خیراندیش، مجید مظفری، آناهیتا همتی، سحر دولتشاهی، كمند امیرسلیمانی، خسرو احمدی، مرتضی كاظمی، فرحناز منافی‌ظاهر، محمدرضا عباس‌نژاد، آزیتا تركاشوند، داوود شیرعلی، خسرو فرحزادی، سعید چنگیزیان، نسرین خسروانی، امیر جعفری، مجید اوجی، كارگردان، عباس دقاقی، رضا عاطفی، فریال اوجی، میرحسین رسولی، اولاد وطن، مهدی دیلمی، برای آخرین بار،
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 11 اسفند 1389 :: نویسنده : زیباپرست


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : زیباپرست
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات