همه چیز از همه جا
به نام زیباترین زیبای عالم

این جداول حاصل یک کنجکاوی هنری است درباره این سئوال ساده که «از بازیگران سینما چه خبر؟» آن هم در ایامی که تک‌ستاره اکران در سینمای ایران الناز شاکردوست است و گویی رقیبی را یارای...

بازیگران مطرح سینما این روزها چه می‌کنند؟!!

جدول‌های این گزارش حاصل یک کنجکاوی هنری است درباره این سئوال ساده که «از بازیگران سینما چه خبر؟» آن هم در ایامی که تک‌ستاره اکران، الناز شاکردوست است.
 وقتی به سینمای اکران نگاه کنید، با مجموعه‌ای از چهره‌های آشنای سینمای به اصلاح کمدی روبرو می‌شوید که جایی برای بازیگران نامی و کاربلد سینما نگذاشته‌اند و علاوه برسینما، سوپرمارکت و تلویزیون را نیز قبضه کرده‌اند، با این حال دانستن اینکه در بازار داغ تولید و تصویب پروانه ساخت فیلم، اهالی اهل سینمای ایران که نامشان گاه برای تماشای یک فیلم، کافی است، در روزهای ابتدایی پاییز برگ‌ریز، خالی از لطف نیست.
این جداول حاصل یک کنجکاوی هنری است درباره این سئوال ساده که «از بازیگران سینما چه خبر؟» آن هم در ایامی که تک‌ستاره اکران در سینمای ایران الناز شاکردوست است و گویی رقیبی را یارای هم‌پایی او نیست!
البته پرکاری شاکردوست خود او را هم ناراحت کرده چرا که او خود معترف به بی‌برنامه‌گی شورای صنفی و معترض به فصل کنونی اکران است. یک تبصره هم دارد این گزارش؛ فضای اندک ناگزیر از گزینش‌مان کرد، پس اولویت را ابتدا به «ستارگان» (نه سوپراستارها!) دادیم و سپس به «پرکاران». مابقی را هم گذاشتیم برای بعد؛ شاید زمانی که خواستیم بیشتر و کامل‌تر بدانیم بازیگران سینمای ایران چه روزگاری را می‌گذرانند و چگونه انتخاب‌هایی دارند.

پرویز پرستویی
 آخرین فیلم روی پرده :کتاب قانون (1388)
  فیلم‌های در انتظار اکران : صد سال به این سال‌ها
 فعالیت ها:  ایفای نقش در «سیزده 59» به کارگردانی سامان سالور را به تازگی به پایان رسانده و در حال حاضر آماده ایفای نقش در فیلم «باگت» سامان مقدم است
 
علی نصیریان
آخرین فیلم روی پرده: پستچی سه‌بار درنمی‌زند (1388)
فیلم‌های در انتظار اکران:  شکارچی شنبه
  فعالیت ها: در سینما کم‌کار شده و ایفای نقش در سریال «زمین انسان‌ها» به کارگردانی ابوالحسن داوودی از واپسین بازی‌های او مقابل دروبین به حساب می‌آید


رضا کیانیان
آخرین فیلم روی پرده : نیش و زنبور (1388)
فیلم‌های در انتظار اکران :  صد سال به این سال‌ها/ هفت و پنج دقیقه
 فعالیت ها :  ایفای نقش در پروژه عظیم «راه آبی ابریشم» را به پایان برده و این روزها مشغول ایفای نقش در فیلم «یه حبه قند» به کارگردانی سیدرضا میرکریمی است
 
مهدی هاشمی
 آخرین فیلم روی پرده :هیچ (1388)
 -------
 فعالیت ها :  «هیچ» بازگشتی باشکوه برای او محسوب شد. او پس از آن با ایفای نقش در چند تله‌فیلم قدرت تشخیص خود در انتخاب نقش را بار دیگر به اثبات رساند و در حال حاضر با پایان بازی در دو فیلم «مصائب چارلی» (علیرضا سعادت‌نیا) و «آقایوسف» (علی رفیعی) مشغول ایفای نقش مقابل دوربین کیانوش عیاری برای فیلم «خانه پدری» شده ‌است
 
حمید فرخ‌نژاد
 آخرین فیلم روی پرده :بیداری رویاها (1389)
فیلم‌های در انتظار اکران:  پوسته/ همبازی/ آتشکار/ شب واقعه
 فعالیت ها :  بازی در «شب و قسم به دلتنگی» را به انتها رسانده و این روزها چند تله فیلم در نوبت پخش از تلویزیون دارد. پیشنهاد بازی در دو پروژه «فری‌ کثیف» (تهمینه میلانی) و «سبب من» (بهرام بهرامیان) را در پیش‌رو دارد
 
حبیب رضایی
آخرین فیلم روی پرده : بی‌پولی (1387)
 -------
 فعالیت ها:  ایفای نقش در انیمیشن «تهران 1500» از واپسین فعالیت‌های او در عرصه بازیگری بود. او این روزها آماده ایفای نقش در تازه‌ترین ساخته فریدون جیرانی به نام «من مادر هستم» می‌شود.
 
پارسا پیروزفر
آخرین فیلم روی پرده : زن زیادی (1383)
 فیلم‌های در انتظار اکران: شبانه‌روز
 فعالیت ها:  مشغولیت چند ساله به پروژه «در چشم باد» او را تا حدودی از جریان اصلی سینما دور نگه داشت. او این روزها با پیشنهاد ایفای نقش در پروژه «سفیر عشق» به کارگردانی اکبر صفرزاده مواجه است.
 
شهاب حسینی
 آخرین فیلم روی پرده: درباره الی... (1388)
 فیلم‌های در انتظار اکران: آناهیتا/ پرسه در مه/ حوالی اتوبان
 فعالیت ها:  بازی در فیلم «برف روی شیروانی داغ» به کارگردانی محمدهادی کریمی، «پرنسیب» به کارگردانی تهمینه میلانی و «سوت پایان» به کارگردانی نیکی کریمی را به پایان برده و این روزها در پروژه «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری ایفای نقش می‌کند.
 
مصطفی زمانی
آخرین فیلم روی پرده: کیفر (1388)
فیلم‌های در انتظار اکران:  بدورد بغداد
  فعالیت ها: با رونمایی از نسخه سینمایی «یوسف پیامبر» (که به‌رغم اعلام و به‌دلایلی هنوز محقق نشده‌است) می‌توان کارنامه او را کاملاً سینمایی دانست. کارنامه‌ای که با ایفای نقش دربرابر دوربین کارگردانانی چون جیرانی (قصه پریا) و حاتمی‌کیا (بانوی شهرما) پربارتر خواهد شد. بازی در «سوت پایان» (نیکی کریمی)، «اینجا تاریک نیست» (محمدرضا خاکی) و «سبب من» (بهرام بهرامیان) هم سال پرکاری را برای او رقم خواهد زد. 
 
صابر ابر
آخرین فیلم روی پرده: هیچ (1388)
 فیلم‌های در انتظار اکران : نخودی
فعالیت ها: بازی در تئاتر «کالیگولا»، جلوه‌ای متفاوت از توانایی‌های او در بازیگری بود. بازی در «سیزده‌59» (سامان سالور) و «انتهای خیابان هشتم» (علیرضا امینی) را به پایان رسانده و در حال حاضر در مقابل دوربین پوریا آذربایجانی برای فیلم «دلتنگ که می‌شویم» است. «تابستان عزیز» به کارگردانی امیرشهاب رضویان هم با بازی او در جشنواره کودک همدان رونمایی می‌شود.
 
محمدرضا فروتن
آخرین فیلم روی پرده : دموکراسی تو روز روشن (1389)
 فیلم‌های در انتظار اکران : می‌زاک/ شبانه‌روز/ دیگری/ پای پیاده/ نیلوفر
فعالیت ها : پس از پرکاری سال 87 در سینما، به کارهای تلویزیونی روی آورد. از واپسین کارهای سینمایی‌اش می‌توان به ایفای نقش در نخستین پروژه سینمایی مشترک ایران و آذربایجان با نام «زمان معکوس» اشاره کرد.
 
بهرام رادان
 آخرین فیلم روی پرده :کارناوال مرگ (1389)
 فیلم‌های در انتظار اکران: زادبوم/ تهران 1500/ پرنسیب/ آدمکش
 فعالیت ها:  ایفای نقش در پروژه «راه آبی‌ابریشم» ساخته محمد بزرگ‌نیا را به پایان رسانده و در سال جاری بیشتر مشغول به فعالیت‌های بشردوستانه تحت عنوان سفیر مبارزه با گرسنگی است.
 
حامد بهداد
آخرین فیلم روی پرده: هفت دقیقه تا پائیز (1389)
فیلم‌های در انتظار اکران:  لطفاً مزاحم نشوید/ زندگی باچشمان بسته / آدمکش
  فعالیت ها: بازی در «جرم» مسعود کیمیایی را به پایان رسانده و مشغول ایفای نقش در «انتهای خیابان هشتم» به کارگردانی علیرضا امینی، «پرتغال خونی» به کارگردانی سیروس الوند و «سعادت آباد» به کارگردانی مازیار میری است. او پیشنهاد بازی در فیلم تازه عباس کیارستمی (پدر و پسر) را هم در پیش رو داشت که فعلاً ساخت آن منتفی شده است.
 
حسین یاری
آخرین فیلم روی پرده: کتونی سفید (1387)
فیلم‌های در انتظار اکران:  کیمیا و خاک
 فعالیت ها:  سریال «قلب یخی» این روزها بسیاری را با بازی خوب او همراه کرده‌است اما ایفای نقش در «پرنده باز» (عطاءالله سلیمانیان) و «سعادت آباد» (مازیار میری) تازه‌ترین فعالیت‌های او در سینما محسوب می‌شود
 
امیر جعفری
 آخرین فیلم روی پرده :کیفر (1389)
فیلم‌های در انتظار اکران:  کلانتری غیرانتفاعی/ نفوذی
 فعالیت ها:  پس از حضور متفاوت در مجموعه تلویزیونی «زیر هشت» این روزها مشغول ایفای نقش در فیلم سینمایی «آلزایمر» (نسیان) به کارگردانی احمدرضا معتمدی است.
 
 
هنگامه قاضیانی
 آخرین فیلم روی پرده :بیداری رویاها (1389)
فیلم‌های در انتظار اکران :  طاووس‌های بی‌پر/ نیلوفر
 فعالیت ها:  ایفای نقش در تئاتر «کالیگولا» و تله‌تئاتر «هویت» مانع پرکاری او در عرصه سینما نبود. او این روزها بازی در «برف روی شیروانی داغ» محمد هادی کریمی و «سعادت آباد» مازیار میری را به پایان رسانده و در انتظار آغاز فیلمبرداری «من مادر هستم» تازه‌ترین ساخته فریدون جیرانی است.
 
مهتاب نصیرپور
آخرین فیلم روی پرده : فرزند خاک (1386)
 -------
  فعالیت ها: پس از درخشش در نقش «گوانا» در فرزند خاک انتظار حضور پررنگ‌تری در سینما از او می‌رفت اما این اتفاق نیفتاد و او جز حضور در انیمیشن تهران 1500 هنوز فعالیت دیگری در این زمینه نداشته و به فعالیت در عرصه تئاتر بسنده کرده‌است.
 
لیلا حاتمی
 آخرین فیلم روی پرده: چهل سالگی (1389)
فیلم‌های در انتظار اکران:  پرسه در مه
 فعالیت ها:  سال‌ها پس از «لیلا» باردیگر ایفای نقش دربرابر علی مصفا را مقابل دوربین فردین صاحب‌الزمانی در فیلم «چیزهایی هست که نمی‌دانی» تجربه کرد. پس از آن نیز مشترکاً به گروه تولید «آسمان محبوب» داریوش مهرجویی پیوستند. ایفای نقش در «سعادت‌آباد» مازیار میری تازه‌ترین فعالیت او در سینماست.
 
نگار جواهریان
آخرین فیلم روی پرده: طلاومس (1389)
 فیلم‌های در انتظار اکران: جعبه موسیقی/ شبانه روز / صدسال به این سال‌ها
  فعالیت ها: پس از طلاومس انتظارها از او بسیار بالا رفت و شاید از همین رو وسواس بیشتری در انتخاب نقش هایش دارد. بازی در «یه حبه قند» ساخته سیدرضا میرکریمی تازه‌ترین فعالیت سینمایی اوست.
 
ترانه علیدوستی
آخرین فیلم روی پرده: تردید (1388)
 فیلم‌های در انتظار اکران: راز دشت تاران
  فعالیت ها: گزیده‌کار است و از همین‌رو حضور همزمان او در دو پروژه «هرچه خدا بخواهد» (نوید میهن‌دوست) و «انتهای خیابان هشتم» (علیرضا امینی) را می‌توان به پرکاری تعبیر کرد.
 
مریلا زارعی
آخرین فیلم روی پرده: یه اشتباه کوچولو (1389)
فیلم‌های در انتظار اکران: دیگری
 فعالیت ها:  کارنامه غریبی دارد و برای همین هم‌زمان با اکران «یه اشتباه کوچولو» شاهد ایفای نقش او در تئاتر «رویای هالیوود» هستیم. او بازی در سریال «کلاه پهلوی» را به پایان رسانده و در فیلم جدید اصغر فرهادی و «بانوی شهر ما» (ابراهیم حاتمی کیا) نیز بازی خواهد کرد.
 
نیکی کریمی
آخرین فیلم روی پرده: دموکراسی تو روز روشن (1389)
فیلم‌های در انتظار اکران:  جعبه موسیقی/ شبانه‌روز/ هم‌بازی
  فعالیت ها: او پس از پایان حضور در مقابل دوربین مسعود کیمیایی برای فیلم «جرم» این روزها بشدت درگیر کارگردانی سومین فیلم کارنامه خود با عنوان «سوت پایان» است اما در کنار این فعالیت‌ها، شنیده‌ها حکایت از احتمال حضور او در تازه‌ترین ساخته شهرام شاه‌حسینی (دختر شاه ‌پریون) نیز دارد.
 
هدیه تهرانی
آخرین فیلم روی پرده: هفت دقیقه تا پاییز (1389)
فیلم‌های در انتظار اکران:  فرزند صبح
  فعالیت ها: به نسبت سال‌های نه چندان دور بشدت کم‌کار شده‌ و احتمال می‌رود حاشیه‌های دو فیلم «هفت دقیقه تا پائیز» (علیرضا امینی) و «نسل جادویی» (ایرج کریمی) که بطور اتفاقی رونمایی از آن‌ها هم‌زمان شد، اندکی به این کم‌کاری بی‌افزاید.
 
رویا تیموریان
آخرین فیلم روی پرده: پستچی سه‌بار در نمی‌زند (1387)
فیلم‌های در انتظار اکران:  زادبوم
 فعالیت ها:  این روزها مشغول ایفای نقش در نمایش «همه فرزندان خانم آغا» است. بازی در سومین فیلم نیکی کریمی با نام «سوت پایان» را پشت‌سر گذاشته و در انتظار آغاز فیلمبرداری «بانوی شهرما» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیاست
 
پانته‌آ بهرام
 آخرین فیلم روی پرده: هیچ (1389)
فیلم‌های در انتظار اکران:  صندلی خالی/ خواب‌های دنباله‌دار/ بدرود بغداد
 فعالیت ها :  با «زیر هشت» حضور متفاوتی را در تلویزیون تجربه کرد و پس از مدتی اشتغال به فعالیت‌ هنری در گالری‌های مختلف و روی صحنه تئاتر این روزها آماده ایفای نقش در تازه‌ترین فیلم فریدون جیرانی با نام «من مادر هستم» می‌شود
 
پریوش نظریه
آخرین فیلم روی پرده: حقیقت گمشده (1387)
 فیلم‌های در انتظار اکران: دوزخ، برزخ، بهشت/ کیمیا و خاک/ چراغی درمه
 فعالیت ها :  گزیده‌کار است و البته کم‌شانس در توفیق اکران فیلم‌ها. او بازی در «شب و قسم به دلتنگی» را مدتی است به پایان رسانده و مشغول ایفای نقش دربرابر دوربین سیدرضا میرکریمی برای فیلم «یه حبه قند» است. او همزمان بعنوان بازیگر با بیژن میرباقری در «در جستجوی بهشت» هم‌کاری دارد و خود نیز در قامت کارگردان در صدد ساخت فیلم کوتاه «فصل‌ها» است.
 
باران کوثری
 آخرین فیلم روی پرده :هیچ (1389)
 فیلم‌های در انتظار اکران: لطفاً مزاحم نشوید/ می‌زاک/ شب واقعه
 فعالیت ها: همکاری با فریدون جیرانی در «پازل» و حضور در فیلم «دلتنگ که می‌شویم» به کارگردانی پوریا آذربایجانی، آخرین اخباری بود که از فعالیت او در قامت بازیگر منتشر شد. شاید قرار گرفتن نام او بعنوان منشی صحنه فیلم «یه حبه قند» در کنار سیدرضا میرکریمی هم حکایت از تصمیم او برای اندکی فاصله گرفتن از دنیای بازیگری دارد.
 
میترا حجار
آخرین فیلم روی پرده: این ترانه عاشقانه نیست (1384)
فیلم‌های در انتظار اکران:  آناهیتا
  فعالیت ها : پس از حضور در هالیوود چند بار تا مرز محرومیت پیش رفت اما با «آناهیتا» (عزیزالله حمیدنژاد) باردیگر به جریان سینما بازگشت. او هم اینک آماده ایفای نقش در پروژه «خاک و آتش» به کارگردانی مهدی صباغ‌زاده می‌شود.
 
رویا نونهالی
آخرین فیلم روی پرده  صداها (1388)
فیلم‌های در انتظار اکران:  نیلوفر / عصر جمعه
 فعالیت ها:  در سینما حضور کم‌رنگی دارد و با آغاز پخش «ساختمان 85» باردیگر از معبر تصاویر سریالی از مهدی فخیم‌زاده حضور در تلویزیون را تجربه می‌کند. او همزمان مشغول ایفای نقش در سریالی از آرش معریان است با نام «اینجا تهران است».
 
مهناز افشار
 آخرین فیلم روی پرده: پسر آدم، دختر حوا
فیلم‌های در انتظار اکران:  شبانه‌روز/ خاطره/ طبقه سوم
 فعالیت ها: همچنان پرکار است. هم‌زمان با بازی در «پازل» (فریدون جیرانی) در فیلم‌های «سعادت‌آباد» ‌(مازیار میری) و «عروس تهران» (مسعود نوابی) و «ساندویچ سرد» (بهمن گودرزی) هم ایفای نقش داشته‌است.

نوع مطلب : سینما ،تاتر و تلویزیون، 
برچسب ها : بازیگران مطرح سینما این روزها چه می‌کنند؟، پرویز پرستویی، علی نصیریان، رضا کیانیان، مهدی هاشمی، حمید فرخ‌نژاد، حبیب رضایی، پارسا پیروزفر، شهاب حسینی، مصطفی زمانی، صابر ابر، محمدرضا فروتن، بهرام رادان، حامد بهداد، حسین یاری، امیر جعفری، هنگامه قاضیانی، مهتاب نصیرپور، لیلا حاتمی، نگار جواهریان، ترانه علیدوستی، مریلا زارعی، نیکی کریمی، هدیه تهرانی، رویا تیموریان، پانته‌آ بهرام، پریوش نظریه، باران کوثری، میترا حجار، رویا نونهالی، مهناز افشار، چه خبر از هنرمندان، بازیگران چه می كنند، بازیگران مطرح كجایند، بازیگران مطرح سینما مشغول چه كاری هستند، چه خبر از سوپر استار ها،
لینک های مرتبط :

پنجشنبه 15 مهر 1389 :: نویسنده : زیباپرست


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : زیباپرست
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات